چاپ افست

چاپ افست

یکی از کاربردی‌ترین روش‌های چاپ، چاپ افست است که می توان آن را یکی از سنتی‌ترین و قدیمی‌ترین روش چاپ در دنیا دانست که در حوزه‌های گوناگون، کتاب‌ها، مجلات و …..گرفته تا در صنعت بسته‌بندی محصولات مصرفی، به تمام جهات مختلف زندگی ما هجوم آورده و دائماً با زندگی روزمره ما سروکار دارد. کاربردهای چاپ افست نامحدود است و نمی‎شود همه آن‌ها را توضیح داد ولی همین‌که بگوییم بدون افست زندگی چقدر بی‌معنی و بدون لذت است کافیست.
در بیان کلی اُفست یک سیستم چاپ است که امروزه به طور بسیار گسترده برای چاپ انواع بروشور، کاتالوگ، پوستر، کارت ویزیت فرم‌های عمومی و خلاصه هر چیزی که قرار است بر روی کاغذ و با تیراژ و کیفیت بالا چاپ شود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از کاربردهای چاپ افست می‌توان به موارد زیر:

  • کتاب‌ها
  • روزنامه‌ها
  • تبلیغات در خصوص بسته‌بندی محصولات
  • و غیره

از دیگر مزایای افست به هزینه تمام شده چاپ افست و امکانات بسیار متنوعی که می توان در خدمات بعد از چاپ استفاده کرد را می‌توان اشاره کرد. مخصوصاً اینکه چاپ افست کتاب و روزنامه را به سلاحی برای مردم خاص و تبلیغات و بسته‌بندی را به سلاحی برای عامه‌ی مردم تبدیل کرده است. با کمی تأمل کاملاً متوجه می‎شوید چقدر هزینه، زحمت، زمان و ایده صرف بیش از 40 درصد تمامی محصولات چاپی دنیا می‌شود.