چاپ دیجیتال چیست؟

معرفی چاپ دیجیتال

در گذشته نه چندان دور برای چاپ یک محصول امکان چاپ به تعداد دلخواه وجود نداشت و می‌بایست از یکی از روش‌های افست یا مسطح استفاده می‌شد. امروزه با پیشترفت روزافزون تکنولوژی و بهره‌گیری از کامپیوترها در زندگی روزمره، صنعت چاپ دستخوش تغییر چشمگیری شده است. بی‌شک چاپ دیجیتال (digital printing) یکی از شاخه‌های چاپ در ایران می‌باشد که تبدیل تصاویر دیجیتال به محصول چاپی یکی از کاربردهای آن می‌باشد. یکی از مزایای چاپ دیجیتال، سفارش محصول چاپی به تعداد دلخواه و مورد نیاز مشتری می‌باشد. با توجه به اینکه امروزه قیمت کاغذ رشد فزاینده‌ای داشته است بی‌شک چاپ به تیراژ مورد نیاز مشتری باعث کاهش هزینه می‌گردد. (بر خلاف سایر نظریات که مدعی شده‌اند که هزینه چاپ دیجیتال بالا می‌باشد). در دیگر مزایای چاپ دیجیتال می‌توان به این نکته اشاره نمود که شما می‌توانید محتویات و تصاویر متفاوت را در هر برگه به صورت مجزا چاپ نمایید برعکس چاپ افست. زمان تهیه محصول چاپی در چاپ دیجیتال به مراتب سریعتر از سایر روش‌ها می‌باشد.

محصولات چاپ دیجیتال ورقی:
با استفاده از دستگاه‌های روز دنیا می‌توان کلیه محصولات تبلیغاتی اعم از برشور، کاتالوگ، مجله، کارت ویزیت، کارت دعوت و… تهیه و تولید نمود.

کاربرد:
بیشترین کاربرد چاپ دیجیتال برای محصولاتی است که تیراژ دلخواه مد نظر باشد و در زمان محدود (چاپ فوری) مورد نیاز می‌باشد.

مدیای مورد استفاده:
به صورت استاندارد کاغذهایی از جنس تحریر، گلاسه، کوتد، کتان در گراماژ مختلف از 80گرم تا 300 گرم استفاده نمود. در صورت نیاز به مدیاهای خاص حتما از کارشناسان ما مشاوره درخواست نمایید.

ابعاد چاپی:
ابعاد استاندارد در چاپ دیجیتال از A5,A4,A3 می‌باشد. ولی به طور کل نهایت ابعاد، عرض 33 و طول 120 برای چاپ دیجیتال می‌باشد. در صورت نیاز به چاپ در ابعاد بزرگتر می‌توان از چاپ‌های دیجیتال عریض (پلات و لمینت، ویا بنر و فلکس) استفاده نمود.